Czas na remont!


Początek roku to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wykonanie mniejszych lub większych prac remontowych w swoim domu. Wraz z nowym rokiem planujemy odświeżenie jednego pokoju, remont w kuchni, czy radykalne zmiany na całej powierzchni. Wszystko zależy oczywiście od budżetu, jaki mamy przeznaczony na ten cel, oraz od czasu, w jakim chcemy wykonać te prace.

Usługi remontowe

Usługi remontowe oferowane są przez setki firm dostępnych na lokalnym rynku, anim jednak podejmiemy ostateczną decyzję i wybierzemy jedną z nich, zróbmy małe dochodzenie. Warto w pierwszej kolejności podpytać naszych najbliższych znajomych i rodzinę, czy nie mogą polecić nam jakiejś firmy oferującej usługi remontowe na wysokim poziomie lecz w rozsądnej cenie. Może koleżanka z pracy przeprowadzała ostatnio remont i może polecić nam swojego majstra? A może sąsiadka z klatki obok ma w rodzinie fachowców, którzy wykonają nam remont? Zawsze warto wybrać sprawdzoną i polecaną ekipę, nie od dziś przecież wiadomo, że najlepszy jest marketing szeptany.

Pamiętajmy również o tym, aby jasno sprecyzować nasze oczekiwania względem firmy remontowej. Wszystko dokładnie sobie spiszmy i pamiętajmy o tym, aby podpisać umowę z firmą remontową. Jak doskonale wiemy życie potrafi być bardzo przewrotne i może się okazać, że trafimy na nieuczciwego usługodawcę. Aby chronić się w jakiś sposób powinniśmy mieć na piśmie potwierdzenie przyjęcia zlecenia oraz wszelkie kwestie finansowe.

Prace realizowane etapami

Niestety koszty przeprowadzenia nawet najmniejszego remontu znacznie wzrosły w ostatnich. W górę poszły przede wszystkim ceny materiałów. Jeśli chcemy przeprowadzić remont, musimy w budżecie założyć dodatkowe rezerwy na zakup materiałów. Dobrym pomysłem jest wykonywanie prac remontowych w kilku etapach. Możemy najpierw zdecydować się na odmalowanie całego mieszkania, aby w kolejnym kroku na przykład wymienić instalację hydrauliczną. Etapowanie prac pozwoli nam zapanować nad chaosem i bałaganem. Planowanie wszystkich prac w jednym czasie powodować może tylko frustrację i przeciągający się brud w naszym domu.