Kiedy zdecydować się na ocenę sieci energetycznej?


Po raz kolejny słyszałeś o pożarze spowodowanym awarią sieci elektrycznej? Czy znowu gasną światła po włączeniu klimatyzatora? Czy nie masz pewności, co do bezpieczeństwa Twojej instalacji dostarczającej prąd?
Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś „tak”, to warto jest przeprowadzić w Twoim budynku badania termowizyjne instalacji elektrycznej. Specjaliści posługujący się kamerą wykrywającą zbyt duże temperatury elementów sieci mogą zapobiec niejednej tragedii spowodowanej przegrzaniem się instalacji.
Badania termowizyjne instalacji elektrycznej są istotną propozycją, która może zapewnić bezpieczeństwo zarówno w nowych konstrukcjach jak i w budynkach z dłuższą historią. Jedną z najczęstszych przyczyn pożarów spowodowanych awarią instalacji elektrycznej są trudności w odprowadzaniu ciepła lub jego wzmożone wydzielanie.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu prąd rozprowadzano w pomieszczeniach za pomocą przewodów z aluminium. Ich żywotność ocenia się na około dwadzieścia lat. Po tym czasie mogą nastąpić uszkodzenia, które staną się przyczyną groźnych wypadków. Badania termowizyjne instalacji elektrycznych są pomocą w wykryciu uszkodzeń, które emitują podwyższoną temperaturę.
Oferta oceny sieci przewodzącej prąd w budynkach powinna zainteresować zarówno właścicieli prywatnych domów, ale także osób odpowiedzialnych za utrzymanie w dobrym stanie lokali wynajmowanych innym ludziom na zamieszkanie bądź usługi. Dobry stan techniczny instalacji elektrycznej zapewnia stabilne dostawy prądu, co przekłada się na bezpieczeństwo i zadowolenie ludzi korzystających z pomieszczeń.
Każdy właściciel budynków przeznaczonych na przemysł czy usługi jest także zobowiązany do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. Badania termowizyjne instalacji elektrycznej stanowią źródło potrzebnych informacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Mogą zostać także wykorzystane podczas procesu ubezpieczania danego budynku.
Już dziś pomyśl nad korzyściami, które płyną z badania termowizyjnego instalacji elektrycznej i ciesz się bezpieczeństwem swoim, innych osób oraz swojego majątku.

Wszystko o termowizji: termoprofit.pl