Samodzielna naprawa dachu


Przeciekający, zniszczony dach to w starych domach sprawa wręcz naturalna. Wraz z upływem czasu stan dachu nieruchomości ulega pogorszeniu. Czy remont dachu można wykonać metodą gospodarczą, nie wynajmując do tego dekarzy?

W przypadku gdy naprawa dachu wiąże się z wymianą krokwi i innych drewnianych elementów, rozsądniej jest wynająć dekarzy. Naprawa dachu z papy. Przy niewielkich usterkach nie ma takiej potrzeby. Naprawa dachu pokrytego dachówką, papą a nawet blachą falistą nie musi być bardzo trudna. Wymienić dachówkę, założyć nową papę czy wymienić blaszany element potrafi praktycznie każdy. Taka praca rzecz jasna musi być wykonana bardzo dokładnie z zachowaniem dużej ostrożności, jest to bowiem praca na wysokości, gdzie łatwo o upadek czy zranienie.

Decydując się na naprawę usterek dachu, warto go uszczelnić w sposób profesjonalny. W wielu przypadkach sprawdzi się hydroizolacja dachu. Są preparaty, którym pokrywa się zewnętrzną część dachu tak jak ściany farbą. I tu z wykonaniem prac poradzi sobie nawet amator. Nie zawsze więc naprawa dachu wymaga wynajmowania profesjonalnej firmy. Samodzielne prace to znaczna oszczędność i przynajmniej tak samo dobry efekt.

Polecane: dekarstwo i dachy Poznań.