Z czego zrobić kuchnię ogrodową?


Kuchnia ogrodowa to świetny pomysł na miłe spędzanie czasu w okresie wiosennym i letnim. Wystarczy mieć trochę miejsca (oczywiście im więcej, tymi więcej kreatywności na pomysł rozbudowy). Kto z nas nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu i w dodatku z możliwością grilla lub własnoręcznie zrobionej pizzy.

Inspiracją dla naszej kuchni ogrodowej może być podpatrywanie Anglików, są oni wielkimi fanami takich kuchni. Faktem jest, że w Anglii domów jednorodzinnych jest sporo, to i pomysłów na zagospodarowanie ogrodów jest więcej. Oprócz kuchni zrobionej z cegły mamy też do wybory przenośne kuchnie.

Co posiada taka przenośna kuchnia ogrodowa? Uszeregujmy:
– często dwa osobne grille gazowe,
– do 4 palników,
– umywalkę, aby móc na bieżąco posprzątać i dbać o higienę.
O wiele łatwiej będzie nam np. grillować, jeśli będziemy posiadać również deskę do krojenia, przyprawy, ręczniki papierowe, no i przede wszystkim sztućce. Lubimy spożywać pizzę w większym gronie bliskich i znajomych, więc do tego będziemy potrzebować kamień do pieczenia pizzy. Nie zapominajmy także o wanience na ściekający tłuszcz, to bardzo ważna sprawa podczas naszego grillowania.

Wzorów takich kuchni ogrodowych jest mnóstwo, zarówno tych zbudowanych, jak i przenośnych. Od miejsca, jakim dysponujemy w naszym ogrodzie zależy, jak duża będzie kuchnia, od naszej kreatywności zależeć będzie wygląd, ale jeśli chcemy spędzać na zewnątrz dużo czasu i jednocześnie delektować się wypoczynkiem zajadając pyszne posiłki z grilla.

Kuchnia ogrodowa to bardzo dobry pomysł na letni czas z przyjaciółmi i rodzin\ą. Przy odpowiednim doborze materiałów, a także obszernym wykorzystaniu wolnego miejsca w ogrodzie, możemy wspaniale wypoczywać, a za pomocą dobrze wyposażonej kuchni ogrodowej także spożywać ulubione posiłki. Podpatrując najlepsze wzory, zarówno te odszukane w internecie, jak i takie, które zobaczymy u sąsiadów, możemy z naszego ogrodu zrobić piękny i oryginalny punkt spotkań w dobrym towarzystwie. Najlepiej pod względem wzornictwa wypadają kuchnie ogrodowe z cegły.