Zastosowanie parawanów i ekranów spawalniczych


Spawanie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów ze względu na ryzyko obrażeń spowodowanych elektrycznością. Spawacze nie tylko są narażeni na uszkodzenia, ale sprzęt, którego używają, może również powodować obrażenia osób wokół nich i otoczenia. Konieczne jest podjęcie odpowiednich środków ostrożności, aby chronić zarówno pracowników, jak i miejsca pracy.

Ochrona w obszarze roboczym

Parawany spawalnicze i ekrany spawalnicze stanowią dodatkową warstwę ochronną w obszarze roboczym spawania. Dzięki nim, robotnicy pracujący w bliskim sąsiedztwie obszaru spawania nie są narażeni na szkodliwe promieniowanie UV lub ryzyko oparzeń błyskowych.

Obszary spawania mogą stanowić niebezpieczne środowisko, gdy nie zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i osobom odwiedzającym Twój obiekt, ekran spawalniczy może stworzyć bezpieczny i zamknięty obszar, który jest przeznaczony specjalnie do celów spawalniczych. Często zawierają okna widokowe, które zapewniają przezroczystość, a jednocześnie skutecznie blokują szkodliwe promienie UV. Wiele zasłon i ekranów jest wyposażonych w kółka i można je szybko i bezpiecznie przenosić z miejsca na miejsce.

Niezbędne zabezpieczenie spawania

Parawany spawalnicze są zwykle wymagane w każdym obiekcie, który nie ma zamkniętej lub oddzielnej strefy spawania. Ich właściwe umieszczenie może zmniejszyć niektóre z najczęstszych obrażeń w miejscu pracy spawaczy, w tym uszkodzenia nerwów i płuc spowodowane toksycznymi chemikaliami.

Parawany i ekrany spawalnicze wykonane z mocnego polichlorku winylu (PCW), zawierają również środki chemiczne zmniejszające palność, które zapobiegają zapalaniu się materiału w przypadku kontaktu z zabłąkanymi iskrami oraz związkiem pochłaniającym promienie ultrafioletowe. Barwnik jest również dodawany podczas procesu produkcyjnego.

Ważne jest, aby wszyscy pracownicy byli chronieni przed szkodliwym wpływem spawania. Oprócz środków bezpieczeństwa, które zapewniają parawany spawalnicze i ekrany, oferują one również wiele dodatkowych korzyści.

Nasz partner: https://ekranypcv.pl/